Rozliczenie z PIT OnLine.pl

 Rozliczenia podatku PIT łatwe jak nigdy dotąd. Można by rzec, że nawet przyjemne…

 • ProstePIT 37
  nie musisz czytać długich instrukcji, zadajemy proste pytania. Tylko kilka pytań.
 • Bezbłędne
  każdy twój krok jest weryfikowany przez system.
 • Korzystne
  z maksymalnym odpisem i zwrotem podatkowym.
 • Bezpieczne
  stosujemy najwyższej klasy zabezpieczenia i procedury.
 • Gwarantowane
  otrzymujesz oficjalne urzędowe potwierdzenie odbioru.

Podatki najwyższej jakości.

Obecnie rozliczenie pit online cieszy się coraz większą popularnością. Dlaczego? Ponieważ forma ta jest znacznie prostsza i wygodniejsza. Bez wychodzenia z domu możemy rozliczyć się z podatku przesyłając deklarację podatkową do Urzędu internetowo. Szybko, sprawnie oraz bezpiecznie. Programów do rozliczenia podatku online jest bardzo wiele, jednak do najlepszych należy program Pitax. Program ten jest prosty w obsłudze, dlatego nawet osoby nie mające wprawy w rozliczeniach online poradzą sobie bez problemu. Co ważne, jest także darmowy. Za rozliczenie podatku z Pitaxem nie zapłacisz więc ani grosza i dodatkowo zyskasz na czasie.

Rozliczanie się z podatku przez Internet ma jeszcze inne zalety. Często w rozliczeniach podatkowych popełniamy sporo błędów. Nawet jeden, pozornie nic nie znaczący błąd, może przyczynić się do tego, że będziemy musieli wypełnić korektę. Rozliczając się internetowo – z programem Pitax – możemy być pewni, że program dopilnuje, byśmy nigdzie nie popełnili błędów. Pomyślnie przeprowadzi nas przez rozliczenie podatkowe, od początku do samego końca.

Ulgi przy rozliczaniu online

Czy wypełniając pit online możemy skorzystać z ulg podatkowych, takich jak chociażby Ulga Prorodzinna czy ulga rehabilitacyjna? Oczywiście, że tak! W tym przypadku nic się nie zmienia, śmiało więc możemy sięgnąć po rozliczenie internetowe. Co więcej, program Pitax pomoże nam wybrać odpowiednią ulgę, nawet jeśli sami nie wiemy, jaki rodzaj ulgi nam przysługuje.

Kto może skorzystać z rozliczenia online?

Odpowiedź na powyższe pytanie jest bardzo prosta i można by skwitować to jednym słowem. Z rozliczenie online może bowiem skorzystać każdy. Niezależnie od tego czy prowadzisz własną działalność gospodarczą, czy pracujesz za granicą czy może jesteś obcokrajowcem pracującym w Polsce –  z platformą Pitax możesz rozliczyć pit online 2016 i 2017. System ten jest dostępny dla każdej zainteresowanej osoby, oczywiście bez żadnych opłat. Z rozliczenia online mogą skorzystać osoby pojedyncze, a także małżonkowie; deklarację podatkową online mogą wypełnić również osoby samotnie wychowujące dzieci.

Terminy rozliczenia PIT online

Terminy rozliczenia PIT przez Internet są takie same, jak w przypadku rozliczenia standardowego. Każde rozliczenie podatkowe ma określony termin złożenia deklaracji. Na przykład w przypadku rozliczenia PIT-36 termin za rok 2016 mija 30 kwietnia 2016 roku. Terminów złożenia deklaracji podatkowych nie wolno przekraczać, dlatego warto wypełnić PIT znacznie wcześniej i nie zabierać się za to w ostatniej chwili. Opóźnienie w złożeniu deklaracji może spowodować sankcje karne, w tym wysoką grzywnę.

Jaki rodzaj PIT można rozliczyć przez Internet?

Przez Internet możemy rozliczyć pit online 2016 i 2015 (z rozliczenia online można korzystać każdego roku), takie jak: PIT-37, PIT-36, PIT-36L, PIT-39 oraz PIT-38. Zeznania podatkowe możemy złożyć razem z odpowiednimi załącznikami, które zostaną automatycznie wygenerowane na podstawie podanych przez nas informacji. Drogą elektroniczną możemy złożyć nie tylko PIT, ale – w razie potrzeby – również jego korektę. Co więcej, taką korektę możemy złożyć nawet w przypadku deklaracji sprzed kilku lat. Internetowo rozliczymy również PIT-11 oraz PIT 4R, czyli druki przesyłane między płatnikiem a pracownikiem oraz między płatnikiem a Urzędem Skarbowym. Prócz tego przez Internet rozliczymy PIT-28, PIT-16A, PIT-16 oraz PIT-19A.

Rozliczenie online – jak to wygląda?

Rozliczenie online z programem Pitax jest bardzo łatwe. Nie musimy posiadać żadnej wiedzy na temat wypełniania PIT-ów, nawet jeśli w tym temacie nie czujemy się zbyt pewnie – na pewno sobie poradzimy. Dlaczego? Ponieważ program Pitax pomoże nam wybrać odpowiedni rodzaj druku, wskaże ulgi, z jakich możemy skorzystać, a także pomyślnie przeprowadzi nas przez cały proces wypełniania deklaracji. Dzięki temu rozliczania podatków nie będzie już kojarzyć nam się z czymś trudnym i skomplikowanym – wręcz przeciwnie, stanie się to proste i przyjemne. Korzystając z programu Pitax otrzymamy również wypełniony PIT na maila, zaś w konto użytkownika da nam dostęp do wcześniej złożonych deklaracji.