Jak obsługuje się program do PIT?

Jak obsługuje się program do PIT?

Niektórym wydaje się, że rozliczanie PIT przez Internet jest bardziej złożone i skomplikowane niż rozliczanie PIT na deklaracji papierowej. Nic bardziej mylnego. Jedną z największych zalet rozliczania PIT online jest właśnie wygoda i szybkość rozliczenia PIT. Programy do PIT są wręcz banalnie proste w obsłudze, dlatego rozliczenia online nie sprawią nam najmniejszych problemów, nawet jeśli rozliczamy się przez Internet po raz pierwszy.

 

Rozliczenie pit przez internet to także duża oszczędność czasu, ponieważ praktycznie wszystko wykonuje za nas program PIT. Nie musimy znać się na przepisach podatkowych ani ulgach, martwić się tym, co wpisać w kolejne rubryki podatkowe ani przejmować, czy PIT wypełniliśmy prawidłowo. Program PIT krok po kroku pomoże nam w rozliczeniu całej deklaracji podatkowej. Jednocześnie nie ma potrzeby fatygowania się do urzędu skarbowego, ponieważ PIT wyślemy przez Internet. Aby rozliczyć się z podatku online, nie trzeba nawet wychodzić z domu.

 

Przez Internet możemy złożyć każdy rodzaj deklaracji podatkowej, zarówno te mniej, jak i bardziej popularne. Podatnicy bez trudu rozliczą pit 36, na którym wykazuje się dochody z działalności gospodarczej opodatkowane skalą 32% i 18%, przychody z dzierżawy oraz najmu, pracę zagraniczną oraz działy specjalne produkcji rolnej. Na zeznaniu tym możemy rozliczyć się samodzielnie lub ze współmałżonkiem, jednocześnie bez problemu możemy odliczyć wszystkie przysługujące nam ulgi podatkowe, a więc ulgę na Internet, ulgę zagraniczną, wydatki mieszkaniowe czy też ulgę rehabilitacyjną. Ulgi te możemy wykazać na takich załącznikach, jak PIT-O (odliczenia i ulgi), PIT-ZG (dochody zagraniczne) oraz PIT-D (wydatki mieszkaniowe). Korzystając z programu PIT nie musimy niczym się martwić i trapić. Nawet najbardziej skomplikowane czynności, związane z rozliczeniem PIT-36, wykona za nas program PIT.

 

Na co więc jeszcze czekasz? Przekonaj się na własnym przykładzie, że rozliczenia elektroniczne to najlepsze rozwiązanie, na jakie możesz się zdecydować.