Jak rozliczyć PIT przez Internet? Sprawdź najnowsze porady!

Jak rozliczyć PIT przez Internet? Sprawdź najnowsze porady!

Składanie deklaracji PIT przez Internet z roku na rok zyskuje na popularności. Podatnicy chętnie korzystają z udogodnień i skutecznych rozwiązań, które pomogą im w prostym, nieskomplikowanym rozliczeniu się z urzędem skarbowym. Jak wygląda rozliczenie pit online? Kto może skorzystać z tej formy rozliczeniowej? Jakie plusy ma rozliczanie PIT przez Internet? I na co w szczególności należy zwrócić uwagę podczas rozliczeń online?

Niezbędnym narzędziem przy rozliczeniach online jest program PIT, który możemy zainstalować na swoim komputerze, pobierając go wcześniej z portalu podatnika. Program PIT cechuje się prostotą w obsłudze, co sprawia, że rozliczenie PIT przez Internet jest naprawdę proste. Składając PIT online, nie ma konieczności posiadania elektronicznego podpisu, rozliczenia PIT nie wymagają też żadnych dodatkowych opłat. Rozliczając się przez Internet, należy pamiętać o zamieszczeniu w deklaracji takich danych, jak imię i nazwisko podatnika, numer NIP lub PESEL, data urodzenia oraz kwota przychodu za wcześniejszy rok podatkowy.

Z programu PIT może korzystać każdy, zarówno osoby fizyczne, jak też przedsiębiorcy, osoby prowadzące działalność gospodarczą, rozliczający dochody zagraniczne, przychody z najmu czy dzierżawy. Program pit 2019 online umożliwi nam rozliczenie takich deklaracji, jak: PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-11, PIT-8C, PIT-39, PIT-4R, PIT-8AR czy PIT-38.

note-1574664_640

Przy rozliczeniach internetowych, warto zwrócić uwagę na wybór odpowiedniego programu. Należy korzystać wyłącznie z programów dobrej jakości, rekomendowanych i polecanych przez podatników. Program powinien cechować się najlepszymi zabezpieczeniami, ważne jest także generowanie UPO.

 

Rozliczanie PIT online wiąże się z wieloma korzyściami. Podatnicy cenią sobie szybkość wypełnienia deklaracji podatkowej oraz dużą oszczędność czasu. Ponadto zaletą jest możliwość wysłania PIT przez Internet, bez konieczności odwiedzania urzędu skarbowego. Przy rozliczeniach internetowych, szybciej otrzymamy zwrot podatku – w przypadku rozliczeń standardowych na zwrot możemy czekać nawet do 3 miesięcy.