Jakie ulgi podatkowe odliczymy w PIT-36?

Jakie ulgi podatkowe odliczymy w PIT-36?

Ulgi podatkowe przysługują wielu podatnikom, rozliczającym się na różnych rodzajach deklaracji podatkowych. Niemniej nie każda osoba orientuje się w aktualnych przepisach dotyczących ulg i odliczeń. Skutkiem tego jest nieodliczenie ulg podatkowych na zeznaniu PIT, a co za tym idzie, zapłacenie wyższego podatku.

Rozliczając pit 36 online, możemy odliczyć sporo bardzo korzystnych ulg podatkowych, miedzy innymi ulgę na rozwój i badania. Ulgę tą odliczamy na deklaracji PIT, nie trzeba dołączać do niej żadnego dodatkowego załącznika. Konieczne jest jednak dołączenie informacji o ewidencji kosztów kwalifikowanych wraz z dowodem ich poniesienia. Na PIT-36 odliczymy także IKZE (konto emerytalne), maksymalne odliczenie może wynieść 4866 złotych. Ulgę tą odliczamy na załączniku PIT/O. Mamy także możliwość odliczenia składek ZUS czy zwrotu świadczeń nienależnych. Podatnicy, rozliczający PIT-36, odliczą również ulgę na samochód, sprzęt rehabilitacyjny, a także leki. Wszystkie te odliczenia także wykazywane są na załączniku PIT/O. Dodatkowo możemy odliczyć: ulgę na Internet, darowizny przekazywane na rzecz organizacji charytatywnych i społecznych oraz darowizny kościelne.

home-office-599475_640

Ulgi podatkowe bez trudu odliczymy podczas rozliczania PIT przez Internet. Różnorodne pity 2020 program PIT pozwoli nam rozliczyć, dlatego jeżeli rozliczamy się na deklaracji PIT-36, skorzystajmy z możliwości rozliczeń internetowych. Program PIT ułatwi nam odliczenie ulg podatkowych, ponieważ podpowie, z jakich odliczeń możemy skorzystać. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, że przysługuje nam jakiś rodzaj ulgi podatkowej, przez co nie odliczamy jej w ogóle. Rozliczając PIT przez Internet, mamy stuprocentową pewność, że wszystkie ulgi odliczymy prawidłowo. Program PIT gwarantuje profesjonalną pomoc – nie tylko podczas odliczania ulg podatkowych, ale także przy całym procesie rozliczania PIT przez Internet. Wykorzystując program do PIT, znacznie łatwiej uporamy się z każdym zeznaniem podatkowym, jednocześnie oszczędzając cenny czas.