Rozliczenie PIT dla wielu podatników jest trudne, czasochłonne i skomplikowane, jednakże wcale nie musi tak być. Decydując się na rozliczenie pit 2016 online, możemy bardzo szybko i łatwo uporać się z podatkiem, ponieważ rozliczenia internetowe są znacznie prostsze od standardowych rozliczeń papierowych. W rozliczeniach online pomaga nam program PIT, jeśli wybierzemy PITax, mamy gwarancję szybkiego, prostego i bezpiecznego rozliczeni PIT.

Program PITax cechuje się wieloma przydatnymi funkcjami, których celem jest jak największe ułatwienie rozliczeń internetowych. Z PITaxem musimy jedynie odpowiadać na pytania generowane przez program, całą resztą zajmie się program. PITax posiada przejrzystą instrukcję obsługi, która napisana jest prostym językiem, dlatego będzie ona zrozumiała dla każdego. Program dedykowany jest nie specjalistom od podatków, ale zwykłym ludziom, takim, którzy nie mają dużej wiedzy podatkowej i chcą po prostu łatwo i szybko uporać się z podatkiem. Za pomocą programu PITax możemy rozliczyć różne rodzaje deklaracji podatkowych, między innymi najczęściej rozliczany PIT-37, na którym wykazujemy dochody z umów, działalności wykonywanych osobiście, rent, emerytur czy świadczeń przedemerytalnych. PITax kierowany jest również do przedsiębiorców i osób rozliczających dochody zagraniczne.

PITax posiada wiele funkcjonalnych narzędzi, które pomogą nam szybko i bezproblemowo rozliczyć pit online 2016. Jednym z nich jest samodzielne wykonywanie obliczeń. Na deklaracjach podatkowych często znajduje się wiele błędów, jednym z nich jest nieprawidłowe zaokrąglenie kwot. Taka pomyłka może spowodować konieczność złożenia korekty. Z PITaxem nie musimy się o to martwić, ponieważ program samodzielnie wykonuje za nas obliczenia, co daje nam większe poczucie bezpieczeństwa. Kolejną pomocą jest również to, że PITax podpowie nam, które ulgi podatkowe nam przysługują i na jakich załącznikach należy je odliczyć.