Kilka słów o rozliczaniu PIT-37

Kilka słów o rozliczaniu PIT-37

Na PIT-37 rozlicza się dziś większość osób. Na deklaracji tej wykazujemy dochody, które pochodzą z różnych źródeł, między innymi przychody z działalności wykonywanej osobiście (umowa o pracę, umowa o dzieło, umowa zlecenie), a także z autorskich praw i innych praw majątkowych. Ponadto na PIT-37 wykazujemy również przychody z renty i emerytury, świadczeń przedemerytalnych, a także świadczenia wypłacane przez Fundusz Pracy.

Rozliczenie pit 37 możemy wykonać na dwa sposoby – pierwszym z nich jest rozliczenie PIT w formie standardowej, zaś drugim rozliczenie PIT przez Internet. Trzeba przyznać, że coraz więcej podatników wybiera tą drugą opcję rozliczenia. Rozliczenie pit 2020 przez Internet jest o wiele prostsze, niż rozliczanie PIT na deklaracji papierowej. Znaczącą różnicą jest to, że w rozliczeniach online większość rzeczy wykonuje za nas program PIT. W przypadku rozliczeń standardowych sami musimy się martwić o poprawne wyliczenie kwot, odliczenie ulg podatkowych czy inne kwestie związane z rozliczaniem podatku. Korzystając z programu PIT, możemy być całkowicie spokojni, ponieważ program PIT krok po kroku przeprowadzi nas przez cały proces rozliczania deklaracji podatkowej. Dzięki temu z podatkiem uporamy się zaledwie w kilka minut, dodatkowo mamy większą pewność, że PIT rozliczymy prawidłowo.

Na deklaracjach standardowych często pojawia się mnóstwo błędów, podatnicy zapominają na przykład o podpisie czy zaznaczeniu celu składania zeznania podatkowego. Ponadto zdarzają się również błędy w kwotach podatkowych, a nawet adresie. Niektóre z błędów są przyczyną zwykłe nieuwagi, inne zaś niewiedzy. Jednak w przypadku programów PIT nie musimy martwić się ani jednym, ani drugim, ponieważ większość pracy wykona za nas ów program. Dodatkowo, przed wysłaniem PIT do urzędu skarbowego, skrupulatnie sprawdzi całą deklarację podatkową, aby upewnić się, czy nie popełniliśmy w niej żadnych błędów. Jeżeli chcesz mieć gwarancję szybkiego, łatwego i bezbłędnego rozliczenia PIT – wybierz program do PIT.