Najczęściej rozliczana deklaracja podatkowa

Najczęściej rozliczana deklaracja podatkowa

Najczęściej rozliczaną deklaracją podatkową jest PIT-37, który rozlicza większość podatników. Formularz ten wybieramy wtedy, gdy chcemy rozliczyć dochody ze stosunku pracy, stosunku służbowego czy pracy nakładczej, PIT-37 wybieramy także w rozliczeniach dochodów z działalności wykonywanych osobiście, z zasiłków przedemerytalnych, rent czy emerytur. Wypełniając PIT-37, możemy dołączyć do niego również załączniki, takie jak PIT-O, PIT-D czy PIT-2K. Pomimo tego, że większość z nas co roku rozlicza się na formularzu PIT-37, niektóre osoby nadal mają z tym problemy. Często zdarza nam się także popełnić różne błędy, takie jak brak podpisu, nieprawidłowy adres zamieszkania bądź źle zaokrąglone kwoty. Jeżeli chcemy uniknąć tych błędów i dobrze wykonać rozliczenie pit 37, skorzystajmy z rozliczeń internetowych.

Opcja rozliczeń internetowych jest dostępna już od kilku lat. To najprostszy sposób, by rozliczyć PIT-37 – w ciągu zaledwie kilku minut. Wybierając rozliczenie pit 2020 online, powinniśmy skorzystać z dobrego, polecanego i funkcjonalnego programu PIT. Najlepszym programem będzie program PITax, który uznawany jest za numer 1 na dzisiejszym rynku. O programie PITax można by mówić naprawdę wiele – cechuje go funkcjonalność, przejrzystość, zrozumiała i nieskomplikowana instrukcja obsługi, ponadto program posiada również wiele udogodnień. Wśród licznych ułatwień znajduje się między innymi wykonywanie przez program obliczeń matematycznych czy pomoc w odliczeniu ulg podatkowych.

Program PITax kierowany jest do każdego podatnika, do wyboru mamy aż trzy wersje programu – Rozliczenie Standard, Rozliczenie Plus oraz Rozliczenie Premium. Każda z wersji charakteryzuje się licznymi zaletami i każda pomoże nam w szybkim rozliczeniu PIT. Program PITax oferowany jest przez platformę podatnika pitax.pl. Na stronie, prócz programu, znajdziemy również wiele cennych i wiarygodnych informacji związanych z podatkami.