Najnowsze roczne rozliczenie PIT

Najnowsze roczne rozliczenie PIT

Jaki program do rozliczania pit wybrać?

Decydując się na rozliczanie podatku przez Internet, niewątpliwie zadajemy sobie jedno ważne pytanie – jaki program do rozliczania pit wybrać? Nie da się ukryć, że programów do rozliczania PIT jest dziś bardzo wiele, co z jednej strony jest dużą zaletą. Dzięki temu każdy może znaleźć program, który spełni jego oczekiwania. Jednakże tak duży wybór często komplikuje nasze poszukiwania, szczególnie jeśli natrafiamy na programy skomplikowane, trudne w obsłudze lub kosztowne. Istnieje jednak program, który uwzględnia najważniejsze potrzeby podatników i cechuje się licznymi zaletami. Jest to program PITax.

Program PITax został uznany za najlepszy program pit 2019, który istnieje na rynku. Łączy w sobie najważniejsze zalety. Jest bardzo prosty w obsłudze, dlatego może z niego korzystać każdy. Cechuje się funkcjonalnością i pozwala na błyskawiczne wypełnienie deklaracji podatkowych. Został wyposażony w różne udogodnienia, na przykład samodzielne wykonywanie obliczeń matematycznych. Korzystając z programu PITax, mamy również gwarancję całkowitego bezpieczeństwa. Został on zabezpieczony licznymi certyfikatami bardzo wysokiej jakości, dlatego nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo swoich danych osobowych. Z PITaxem możesz sprawnie wypełnić PIT i bezpiecznie wysłać go do wybranego Urzędu Skarbowego, zaś na potwierdzenie otrzymasz UPO, czyli Urzędowe Poświadczenie Odbioru.

Mimo ogromnej praktyczności i funkcjonalności, program PITax jest dostępny za darmo. Każdy może korzystać z programu bez żadnych, nawet najmniejszych opłat. Wystarczy pobrać plik instalacyjny z platformy pitax.pl i zainstalować go na swoim komputerze. Trwa to dosłownie kilka minut. Po instalacji programu od razu możesz zacząć z niego korzystać i nie musisz obawiać się żadnych opłat. Z programu wolno korzystać każdego roku, ponieważ regularnie jest on aktualizowany o najświeższe informacje i najnowsze zmiany dotyczące rozliczania podatków.

 

Proste rozwiązania są najlepsze!

Coraz więcej podatników decyduje się na rozliczenie PIT przez Internet. Powód jest bardzo prosty – rozliczenia internetowe są po prostu o wiele prostsze, aniżeli rozliczenia w formie standardowej. Zajmują znacznie mniej czasu i nie musimy osobiście zanosić deklaracji podatkowej do urzędu skarbowego. Są więc o wiele wygodniejsze.

Programy do PIT pozwalają rozliczyć każde pity 2019, dlatego nie musimy martwić się tym, że jakiejś deklaracji podatkowej nie uda nam się rozliczyć przez Internet. Bez względu na to, czy otrzymujemy rentę, emeryturę czy dochody z giełdy, akcji czy prowadzonej działalności gospodarczej, możemy rozliczyć się na odpowiednim formularzu przez Internet. Programy do PIT pozwalają również na rozliczenie dochodów zagranicznych, co jest dużą wygodą dla wielu podatników. Obecnie sporo osób wyjeżdża za granicę w poszukiwaniu lepszej pracy i zapewne program do rozliczania PIT również będzie im bardzo potrzebny.

Rozliczanie pit przez internet jest bardzo proste, toteż nie musimy obawiać się, iż sobie nie poradzimy. Sporo osób ma na początku pewne obawy, jednakże są one całkowicie bezpodstawne. Program do PIT od początku do końca prowadzi nas przez cały proces wypełniania deklaracji. Większość rzeczy robi praktycznie sam – podpowiada, na jakiej deklaracji podatkowej się rozliczyć, jakie ulgi odliczyć od podatku, jak przekazać 1 procent, wykonuje obliczenia matematyczne i wiele innych rzeczy. Nie musimy więc niczym się martwić – naszym zadaniem jest tylko udzielanie odpowiedzi na krótkie i nieskomplikowane pytania. Rozliczenie PIT z dobrym, profesjonalnym programem, nie zajmie nam więcej niż kilka minut. Z jednym programem możemy oczywiście rozliczyć nie tylko jeden PIT, ale też kilka innych. Warto przekonać się o niezawodności programów PIT i wygodzie rozliczania się przez Internet. Jeżeli w tym roku rozliczałeś się standardowo, postanów sobie, że w kolejnym rozliczysz swój PIT online. Sposób ten możesz polecić również swoim bliskim, rodzinie czy przyjaciołom.

 

Rozliczenie PIT 2020 online a warunki stosowania kwoty zmniejszającej obciążenia fiskalne

Rozliczenie PIT online 2019 kończyliśmy przed rokiem z przekonaniem, że czekają nas rewolucyjne zmiany w systemie podatkowym naszego kraju. Zmiany owe – zapowiadane jeszcze przed rokiem – najwyraźniej dzieli jeszcze wiele czasu i pracy legislacyjnej od ewentualności faktycznego wejścia w życie i obowiązywania jednolitego podatku nie możemy spodziewać się w żadnej możliwej do przewidzenia przyszłości. Niemniej jednak kilka istotnych zmian czeka nas w najbliższym sezonie rozliczeń podatkowych i warto o nich pamiętać jeszcze przed przystąpieniem do kalkulacji podatkowych. Jedną z najważniejszych jest podniesienie wartości kwoty wolnej od podatku.

Rozliczenie PIT 2020 przez Internet przyniesie między innymi, pomniejszymi zmianami, wzrost kwoty zwolnionej od obciążeń fiskalnych PIT. W jej obecnej formie i maksymalnej wysokości wynieść może ona dla odpowiednio mało zarabiających podatników 6600 zł, jednak w rzeczywistości jest ona przede wszystkim konsekwencją podniesienia kwoty obniżającej opodatkowanie, którą ustawodawca ustanowił w rozliczenie roczne PIT w zakresie 0-1188 zł. Przy maksymalnej wartości tej kwoty, kwota zwolniona w całości z podatku wyniesie właśnie 6600 zł. Jak można się domyślać rozliczenie PIT 2020 program, jak również każda inna forma przygotowania rocznego rozliczenia podatkowego, umożliwiać będzie zastosowanie zmniejszenia podatkowego w progresywnym postępie: im wyższe dochody, tym niższa kwota zmniejszająca PIT.

Gwoli przypomnienia wspomnieć należy o pewnych fundamentalnych zasadach związanych z możliwością obniżania podatku. Przede wszystkim jest to możliwość dostępna jedynie dla podatników, których źródła przychodów rozliczane są przy użyciu skali podatkowej (największą korzyść z omawianej nowelizacji odniosą ci z podatników, którzy w PIT rozliczenie online nie przekroczą pierwszego progu podatkowego). Kwota obniżająca opodatkowanie nie jest dostępna w żadnej postaci dla osób korzystających z innych form opodatkowania np. z ryczałtu ewidencjonowanych przychodów lub podatku liniowego.

W praktyce rozliczenie roczne PIT (sprawnie można je przeprowadzić na przykład na PITax.pl z zastosowaniem omawianych wyżej procedur przedstawia się następująco: zsumowaniu ulegają wszystkie przychody opodatkowane na zasadach ogólnych, a następnie do otrzymanego wyniku zastosowane zostają wszystkie poniesione koszty uzyskania tychże przychodów, dalej – uwzględnione zostają wszelkie ulgi i odliczenia, jakie podatnik może odliczyć od dochodu. Od końcowego wyniku tych obliczeń oblicza się należny podatek, który finalnie pomniejszony zostaje o przysługującą kwotę zmniejszającą opodatkowanie.

 

Najnowsze rozliczenie roczne PIT — cyfrowe narzędzia dla nowoczesnego podatnika

Specjalnie stworzone oprogramowanie mające na celu usprawnienie procesu przygotowania zeznania podatkowego — rozliczenie PITu przez Internet — w swojej najnowszej tegorocznej odsłonie zapewnia podatnikowi błyskawiczne przejście przez wszystkie wymagane przepisami prawa podatkowego etapy standardowej deklaracji podatkowej. Oczywiście fakt ten jest niezwykle atrakcyjnym marketingowo atutem dla współczesnego polskiego podatnika — oszczędności poczynione na czasie, jakiego wymaga poprawne przygotowanie deklaracji, przemawiają do wszystkich. Z tego powodu — biorąc pod uwagę wciąż wzrastającą ilość zobowiązań, jakim musimy sprostać w ramach naszych codziennych obowiązków — PIT rozliczenie online znajduje się prawdopodobnie na prostym kursie do bezprecedensowego sukcesu rynkowego.

Z roku na rok wzrasta liczba naszych współobywateli, którzy decydują się na rozliczenie PIT przez Internet. Aktualnie można zaryzykować twierdzenie, iż jest to już pewien standard w stosunkach z fiskusem dla znacznej części polskiego społeczeństwa. Co więcej, wysoce prawdopodobne jest, że już w niedalekiej przyszłości cyfrowe formy raportowania podatku dochodowego wyprą z użycia te bardziej tradycyjne, czyli drukowane formularze podatkowe. Oczywiście nie możemy spodziewać się tego w czasie kilku najbliższych sezonów rozliczeniowych — znaczna liczba podatników szczególnie ze starszego pokolenia wciąż jeszcze preferuje rozliczenie na papierowych formularzach.

Rozliczenie PIT 2019 przez Internet to kolejny udany krok na drodze do perfekcyjnego oprogramowania podatkowego. Jak zapewne wszyscy pamiętamy, jeszcze przed kilku laty rozliczenie PIT w formie elektronicznej było nie mniej wymagające niż jego cyfrowy protoplasta — do tego stopnia, iż najczęściej zadawanym pytaniem wobec serwisów podatkowych było: „Jak rozliczyć PIT przez Internet”. Na szczęście ta nieodległa, aczkolwiek trudna przeszłość nie odgrywa już żadnej roli w projektach nowoczesnych aplikacji do rozliczania podatku dochodowego. Znakomitym przykładem trendów rozwojowych w najnowszym oprogramowaniu tego typu jest serwis PITax.pl, który nie tylko sprawia, iż zeznanie podatkowe nie przedstawia najmniejszego wyzwania nawet dla stosunkowo niedoświadczonego podatnika, ale oferuje także znaczne zaplecze informacyjne na temat podatku PIT w ogóle, czego przykładem może być strona pitax.pl/e-pity. Nowoczesne programy PIT to przede wszystkim niezwykła łatwość i wygoda obsługi — nawet w przypadku bardziej skomplikowanych rozliczeń.