Pamiętaj o UPO, gdy rozliczasz się online

Pamiętaj o UPO, gdy rozliczasz się online

Każdy z podatników ma obowiązek złożenia zeznania podatkowego za poprzedni rok podatkowy do 30 kwietnia. Wiele osób rozlicza się standardowo, czyli na papierowej deklaracji podatkowej. Jest to jednak sposób czasochłonny i skomplikowany. Dodatkowo deklarację taką musimy złożyć osobiście w urzędzie skarbowym, co wiąże się ze staniem w długich kolejkach. Nic więc dziwnego, że większość osób nie przepada za rozliczaniem podatku.

Jednak od paru lat mamy możliwość rozliczania PIT przez Internet. Zdalnie możemy złożyć PIT-28, PIT-37, PIT-39, PIT-36L, a także inne rodzaje deklaracji podatkowych. Mówiąc krótko, online rozliczmy dziś każdą deklarację podatkową. Bez względu na to, na jakim zeznaniu podatkowym się rozliczamy, możemy bez trudu zrobić to właśnie przez Internet. Rozliczenie pit przez internet to najprostszy sposób rozliczeniowy, na jaki możemy się zdecydować. Program do PIT znajdziemy bez problemu, jednakże pamiętajmy o tym, by wybierać wyłącznie rekomendowane, sprawdzone i profesjonalne programy do rozliczania PIT przez Internet. Tylko wtedy będziemy mieć całkowitą pewność, że PIT rozliczymy nie tylko sprawnie i szybko, ale przede wszystkim bezpiecznie. Dobry program do PIT powinien posiadać zabezpieczenia najwyższej jakości i liczne certyfikaty. Dzięki temu będziemy pewni, że PIT zostanie rozliczony prawidłowo i bezbłędnie, dodatkowo nasze dane osobowe i podatkowe będą całkowicie zabezpieczone. Ponadto po wysłaniu PIT do urzędu skarbowego, program wygeneruje UPO, czyli Urzędowe Poświadczenie Odbioru. To da nam pewność, że PIT bez przeszkód dotarł do urzędu i został odebrany przez upoważnioną do tego osobę.

 

Programy PIT w większości są darmowe, dlatego nie musimy przejmować się żadnymi kosztami. Co prawda, niektóre z programów mogą być dostępne za drobną opłatą, jednak jest ona naprawdę niewysoka. Najczęściej płatne programy dedykowane są firmom i przedsiębiorstwom, a nie osobom, które rozliczają dochody na PIT-37 (renta, emerytura, umowa o pracę, dzieło, prawa autorskie itp.).