pitpit
Składanie rocznego zeznania podatkowego, czyli wypełnianie odpowiedniego rodzaju deklaracji PIT, to zadanie z pozoru bardzo łatwe. Bez wątpienia poradzi sobie z tym każdy bez jakiejkolwiek znajomości przepisów prawa podatkowego. Jednakże bez podstawowej wiedzy z zakresu podatków niezwykle trudno rozliczyć się korzystając z wszystkich przywilejów, jakie podatnikowi oferują przepisy prawa podatkowego. Mowa oczywiście o ulgach, których jest przecież wiele, a o których podatnicy często albo nie mają pojęcia, albo nie wiedzą w jaki sposób wskazać przysługujące im ulgi w rocznym zeznaniu podatkowych. Powyższy problem można rozwiązać na kilka różnych sposobów. Jako pierwszy wskazać należy skorzystanie z pomocy profesjonalisty.

Prawnik, księgowa, doradca podatkowy lub inny specjalista z zakresu podatków i finansów pomoże Państwu w wypełnianiu deklaracji i zadba o to, aby skorzystali Państwo ze wszystkich ulg. Za tego typu usługi oczywiście trzeba będzie zapłacić, często nie małe pieniądze. Tym którzy nie mogą sobie pozwolić na takie dodatkowe obciążenie domowego budżetu polecamy skorzystanie z programów do elektronicznego rozliczania, tak by wszystkie deklaracje PIT w 2016 roku w całości rozliczyć Państwo mogli przez internet.
Skorzystanie z programu do PIT niesie dla podatnika wiele ułatwień. Program podpowie Państwu z jakiego rodzaju ulg mogą Państwo skorzystać i w jaki sposób należy je uwzględnić w wypełnianym formularzu deklaracji. Co więcej, nie będą Państwo musieli niczego obliczać, gdyż wszystkie obliczenia program wykona samodzielnie na podstawie wprowadzonych przez Państwa danych. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, a do tego nie ma ryzyka, że w obliczeniach pojawią się jakiekolwiek błędy. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że korzystanie z programu do PIT nie wymaga ponoszenia żadnych dodatkowych opłat. Program jest całkowicie darmowy. Polecamy więc Państwu wybranie takiego rozwiązania, które znacznie poprawi wygodę związaną z rozliczeniem PIT i pomoże skorzystać z ulg podatkowych.
pit2015