PIT przez Internet – jak wypełnić i wysłać?

Podatnicy są obowiązani składać urzędom skarbowym zeznanie, według ustalonego wzoru, o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) w roku podatkowym – tak stanowi art.45 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

 

Formularze podatkowe stanowią wzory zeznań dotyczących różnych podatników.

Zastanawiamy się: PIT 37 – W jaki sposób rozliczyć? PIT 36 – W jaki sposób rozliczyć? PIT 36L – Jak rozliczyć? Do kiedy składamy PITy 2014/2019?

Papierową wersję formularzy możemy otrzymać w urzędach skarbowych. Do większości z nich otrzymamy też instrukcje wypełniania ze szczegółowymi objaśnieniami, cytowanymi przepisami podatkowymi.

Jest też możliwość  samodzielnego  wydrukowania formularzy. Pobieramy  wzory z internetu.  Portale podatkowe oferują do wydruku wszystkie wzory formularzy. Możemy też przeczytać i wydrukować informacje, objaśnienia, interpretacje.

 

Podatnik ma możliwość wyboru sposobu rozliczenia z fiskusem.

Może złożyć zeznanie w formie pisemnej, czyli wypełni formularz z urzędu skarbowego albo wydrukowany z internetu i złożyć go w okienku podawczym w urzędzie bądź przesłać pocztą. Ale istnieje też możliwość rozliczenia pit elektronicznie.

Jak rozliczyć pit przez internet? W takim przypadku  nie drukujemy formularzy, a wypełniamy online. W internecie spotykamy hasła: rozlicz pit 2014 online,rozlicz pit przez internet,PIT 37 Internetowo – zrób to w 5 minut, Jak rozliczyć PIT za darmo? (przegląd programów).

Program do rozliczania pit najczęściej pomaga nam w obliczeniu należnego podatku, daje podpowiedzi na temat:Terminy składania PIT 2014/2019, Ile wynosi kwota wolna od podatku? Jakie ulgi można odliczyć? 1% podatku – jak go przekazać? Rozliczenie PIT z małżonkiem i inne. Po rozliczeniu pit online wysyłamy go drogą elektroniczną i również tą drogą otrzymujemy UPO, czyli urzędowe potwierdzenie odbioru od fiskusa.

Rozliczenie pitu przez internet staje się coraz bardziej popularne. Podatnicy korzystając z tej formy rozliczenia rocznego pit niewątpliwie oszczędzają swój czas i optymalizują swoje podatki dzięki szybkiemu dostępowi do informacji o możliwościach ulg i odliczeń. Rozliczenia przez internet są szczególnie wygodne dla podatników, którzy znajdują się w oddaleniu od właściwego urzędu skarbowego, często są poza granicami kraju. Droga elektroniczna znosi bariery odległości i granic.