Plusy rozliczenie PIT online

Plusy rozliczenie PIT online

Czy wiesz, jakie zalety ma rozliczanie pit 2019 online? Jest ich bardzo wiele i właśnie dlatego coraz więcej podatników wybiera rozliczenia internetowe. Główną zaletą rozliczania PIT przez Internet jest znaczna oszczędność czasu. Podczas gdy wypełnianie papierowego formularza potrafi nam zająć nawet godzinę, tak wypełniane PIT przez Internet trwa dosłownie kilka minut, nie więcej. PIT rozliczamy bowiem za pomocą specjalnego programu do podatków, który działa intuicyjnie i pomaga nam w szybkim rozliczeniu podatku. PITax, bo o tym programie mowa, to świetny program, z którego skorzystało już wiele podatników. Bez względu na to czy chcesz rozliczyć dochody z umowy o dzieło, renty socjalnej czy działalności gospodarczej lub dzierżawy – możesz to zrobić właśnie z PITaxem. Z programem tym wypełnimy bowiem takie pity 2019 program, jak PIT-37, PIT-36 i PIT-36L oraz PIT-28.

Zaletą rozliczeń internetowych jest również to, że ryzyko popełnienia błędu jest o wiele mniejsze niż podczas rozliczeń standardowych. PITax krok po kroku przeprowadza podatnika przez wypełnianie całej, dowolnej deklaracji podatkowej. Nie musimy samodzielnie wykonywać obliczeń matematycznych, ponieważ program robi to za nas – znikają więc obawy o błędnie wpisane kwoty. Program ustali również czy przysługują nam jakieś ulgi i odliczenia, z których możemy skorzystać, na przykład ulga prorodzinna, ulga rehabilitacyjna, ulga mieszkaniowa czy też ulga na Internet. Program jest również zabezpieczony przez wysokiej jakości certyfikaty, dlatego nie musimy obawiać się o ujawnienie danych osobowych czy innych informacji wprowadzanych do formularza.

Trzeba przyznać, że rozliczanie PIT przez Internet zdecydowanie góruje nad rozliczaniem PIT-u w formie papierowej. Dlatego nie trudź się dłużej i już dziś skorzystaj z najlepszej opcji rozliczania podatku – z programu PITax. Program znajdziemy na stronie pitax.pl, z której możemy pobrać go bez żadnych opłat.