Zalety rozliczania PIT przez Internet poprzez program PITax

ZEZNANIA PODATKOWERozliczanie PIT przez Internet ma dziś znacznie więcej zalet od standardowego rozliczania się z podatku. Rozliczając się online możemy naprawdę wiele zyskać. Najważniejszą zaletą związaną z tą formą rozliczenia jest oszczędność czasu. Po pierwsze PIT możemy rozliczyć bez wychodzenia z domu, po drugie nie musimy spędzać pół dnia w długich kolejkach w Urzędzie. Kolejną zaletą jest szybszy zwrot nadpłaty oraz otrzymanie UPO, czyli Urzędowego Poświadczenia Odbioru, które potwierdza, że nasz PIT bez problemu dotarł do Urzędu. Wypełniając PIT przez Internet, możemy również od razu sprawdzić czy w deklaracji podatkowej nie pojawiły się błędy. Jeśli popełnimy błąd program poprawia go najczęściej automatycznie – tak jest w przypadku korzystania z programu Pitax. Ten program do rozliczenia pit jest także całkowicie darmowy, co również należy uznać za dużą zaletę. Nie musimy obawiać się żadnych ukrytych kosztów. Z programu Pitax możemy korzystać całkowicie bezpłatnie, niezależnie od tego jaki rodzaj PIT wypełniamy. Program Pitax jest również łatwy w obsłudze. Nie musisz być specjalistą, by poradzić sobie z internetowym złożeniem zeznania podatkowego. Nawet jeśli do tej pory nie miałeś okazji wypełniać PIT-u przez Internet – na pewno poradzi sobie z tym bez żadnych kłopotów. Jest to również program bezpieczny i sprawdzony.

 

Jakie druki możemy rozliczyć online?

Jeśli decydujemy się na wypełnienie PIT przez Internet to z pewnością musimy dowiedzieć się, jakie druki można wypełnić online. Pit program umożliwia rozliczenie następujących druków: PIT-19A, PIT-39, PIT-36, PIT-36L, PIT-38, PIT-28 oraz PIT16A. Dodatkowo, jeśli nie jesteśmy pewni, jaki rodzaj PIT-u powinniśmy wypełnić – program Pitax pomoże wybrać nam odpowiedni. Ważne jest również to, że przez Internet może rozliczyć się każdy. Osoba fizyczna, małżeństwo składające wspólną deklarację, osoba samotnie wychowująca dzieci, a także osoby uzyskujące dochód zza granicy czy cudzoziemcy pracujący w Polsce.

 

Jak wygląda wypełnienie PIT przez Internet?PIT 37

Wypełnienie PIT przez Internet jest bardzo proste. Darmowy program do pit, oferowany przez Pitax, możemy bez problemu pobrać i zainstalować na swoim komputerze. W tym celu wystarczy kliknąć przycisk na stronie internetowej pitax.pl „Pobierz program PITy 2016” i gotowe! W ciągu kilku sekund program znajdzie się na Twoim komputerze. Po ściągnięciu aplikacji wystarczy rozpocząć instalację, zaś po jej zakończeniu można już zacząć korzystać z programu. Korzystanie z aplikacji nie wymaga zaawansowanego sprzętu komputerowego. Wystarczy zwykły komputer i dostęp do Internetu, co pozwoli Ci na bezproblemowe korzystanie z programu Pitax.

Program Pitax przeprowadzi nas przez każdy kolejny krok zeznania podatkowego. Wykona wszelkie obliczenia matematyczne, które powinny pojawić się w zeznaniu podatkowym, dzięki czemu ryzyko popełnienia błędu jest znacznie mniejsze. Dzięki temu w zeznaniu podatkowym na pewno nie popełnimy żadnych pomyłek. Dodatkowo program pit 2016 jest na bieżąco aktualizowany, co sprawia, że zawsze posiada on wszystkie nowe zapisy Rawa podatkowego. W aplikacji możemy skorzystać również z cennych wskazówek i porad, które jeszcze bardziej ułatwią nam wypełnienie zeznania podatkowego. Na koncie użytkownika znajduje się również historia zeznań podatkowych, do których możemy powrócić w każdym momencie. Wypełniony PIT można także bez problemu wydrukować.

 

Prostota wypełniania deklaracji podatkowych przez Internet

Można powiedzieć, że program Pitax jest wręcz dziecinnie prosty. W porównaniu z innymi programami do wypełniania PIT-ów, w aplikacji tej postawione nacisk głównie na prostotę. Właśnie dzięki temu z owego programu może skorzystać każdy, nawet osoby, które dotychczas miały problem z wypełnianiem PIT-ów. Z programem Pitax problemy te będą należeć do przeszłości, ponieważ nie musisz posiadać fachowej wiedzy ani znać się na przepisach prawnych. Wypełnianie PIT-u nie będzie już katorgą, ale przyjemną i nieskomplikowaną rzeczą.

 

Program PITy 2016

Innowatorskie podejście do rozliczenia podatku PIT.
W styczniu 2016 roku firma PIT OnLine zaprezentuje rewolucyjny system rozliczania podatku PIT za rok 2016 – darmowy program do rozliczania PIT-ów oferowany przez PIT OnLine lepszy optymalizacji podatkowej od księgowej.

Zaprojektowaliśmy nasz system w taki sposób, aby każdy był w stanie samodzielnie lub z pomocą naszej księgowej rozliczyć podatek PIT za rok 2016. W pełni skupiliśmy się na potrzebach podatnika. Rozliczenie podatku za pośrednictwem naszego systemu gwarantuje:

  • spokój ducha – dzięki nam masz gwarancję prawidłowego rozliczenia i prawidłowego złożenia zeznania w urzędzie skarbowym
  • oszczędności – podpowiemy Ci jak zaoszczędzić na podatkach, zapewnimy, abyś nie zapomniał o żadnym odliczeniu podatkowym; zaoszczędzisz też na wynagrodzeniu księgowej;
  • bezpieczeństwo – system PIT OnLine jest najlepiej zabezpieczonym systemem na polskim rynku