Prostota rozliczania się online

Prostota rozliczania się online

Za pośrednictwem Internetu możemy dziś złożyć w urzędzie wszystkie popularne deklaracje podatkowe. Bez trudności rozliczymy PIT-36, PIT-28, PIT-38, a także najczęściej składany PIT-37, czyli podatek progresywny. Na Pit-37 wykazujemy dochody, które opodatkowane są według skali 32% lub 18%. Do dochodów tych zaliczamy: przychody ze stosunku pracy, rent krajowych i emerytur, praw autorskich, praw majątkowych, świadczeń przedemerytalnych, świadczeń wypłacanych przez Fundusz Pracy, świadczeń z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych i działalności wykonywanej osobiście (na przykład umowa o dzieło). Rozliczenie pit 37 dla niektórych może być nieco kłopotliwe, szczególnie jeśli odliczamy również ulgi podatkowe. Do PIT-37 możemy dołączyć różne załączniki, na których wykazujemy takie ulgi, jak ulga za mieszkanie, ulga prorodzinna czy też ulga na Internet. Problemem może być jednak to, jakie załączniki dołączyć oraz jak prawidłowo je wypełnić.

Jeżeli chcemy bez problemu wykonać rozliczenie pit online i sprawnie złożyć w urzędzie zeznanie podatkowe, powinniśmy skorzystać z programu PIT i rozliczyć się przez Internet. Możliwość rozliczania się online raczej nikogo już nie dziwi. Wprost przeciwnie, podatnicy chętnie sięgają po programy do rozliczania PIT online. Są one proste w obsłudze i znacznie ułatwiają rozliczanie podatku. Nawet podatnicy, którzy dotychczas rozliczali się wyłącznie w formie standardowej, szybko przekonają się, że warto wybrać rozliczenie podatku przez Internet.

Większość programów PIT dostępna jest dziś za darmo, dlatego rozliczenie PIT online nie będzie nas kosztować ani grosza. Programy PIT cechują się łatwością w obsłudze i przejrzystą, zrozumiałą instrukcją, ponadto są dokładnie zabezpieczone, dlatego możemy korzystać z nich bez żadnych obaw. Po wysłaniu PIT do urzędu skarbowego, program samodzielnie wygeneruje Urzędowe Poświadczenie Odbioru, czyli dokument potwierdzający, że PIT został odebrany w urzędzie. Dokument ten otrzymamy na podanego przez nas maila. Istnieje również możliwość zamówienia wysyłki UPO pod wskazany przez nas adres.