Rodzaje PIT – jak je rozliczyć?

Rodzaje PIT – jak je rozliczyć?

Formularz zeznania podatkowego pit 38 wypełniają osoby, które w danym roku podatkowym uzyskały przychody kapitałowe, takie jak objęcie udziału w spółkach czy też zbycie papierów wartościowych. Również podatnicy, którzy uzyskali dochody z tytułu odpłatnego zbycia udziałów w spółkach czy pochodnych instrumentów finansowych, rozliczają się na deklaracji PIT-38. Formularz ten należy złożyć w terminie do 30 kwietnia roku, który następuje po danym roku podatkowym. Bardzo ważne jest terminowe złożenie PIT do urzędu, w przeciwnym razie mogą spotkać nas pewne nieprzyjemności i sankcje karne, takie jak grzywna. Nie warto odkładać więc rozliczania podatku na ostatnią chwilę, o wiele lepiej zrobić to znacznie wcześniej.

Pomocny w rozliczeniu pit 2019 może być program PIT. Program PIT służy do rozliczania PIT przez Internet. Dzięki temu programowi nie musimy trudzić się nad rozliczaniem deklaracji papierowej i fatygowaniem się później do urzędu skarbowego, gdyż PIT wyślemy online. Program wykona za nas większość czynności, dlatego nawet jeśli do końca nie wiemy, jak rozliczyć PIT-38, nie musimy niczym się przejmować. Program PIT zajmie się obliczeniami matematycznymi, a nawet pomoże nam w odliczeniu ulg podatkowych. Dopilnuje, byśmy prawidłowo wypełnili każdą rubrykę zeznania podatkowego, podając odpowiednie dane i kwoty.

 

Z programem PIT bez problemów rozliczymy nie tylko PIT-38, ale również pozostałe deklaracje podatkowe, takie jak PIT-37, PIT-36, PIT-36L czy PIT-39. Bez względu na źródło Twoich dochodów i rodzaj rozliczanej deklaracji podatkowej, możesz skorzystać z programu do rozliczania PIT online. Zachęcamy do wypróbowania tej formy rozliczeniowej, gdyż w naszych czasach nikogo już nie dziwi rozliczanie się przez Internet. Korzysta z tego coraz więcej podatników, zachęcamy byś skorzystał z tego również i Ty. Program PIT bez trudności zamówisz na płycie CD lub zainstalujesz na swoim komputerze. W tym celu należy odwiedzić portal podatnika i znaleźć rekomendowany, polecany i sprawdzony program do PIT.