Rozliczenie PIT online dla każdego?

Rozliczenie PIT online dla każdego?

Czy rozliczenie PIT online jest dla każdego? Nad tym pytaniem z pewnością zastanawia się wiele osób. Niektórzy podatnicy twierdzą, że rozliczenia online są nie dla nich. Często mają błędne przekonanie na temat tego, jak wygląda rozliczenie pit online 2020. Myślą, że jest to trudne, skomplikowane lub niebezpieczne. Czy tak jest naprawdę?

Skupmy się najpierw na udzieleniu odpowiedzi na pierwsze pytanie. Czy rozliczanie pit 2019 online rzeczywiście jest trudne i nie każdy sobie z nim poradzi? Okazuje się, że rozliczenia internetowe są znacznie prostsze od rozliczeń w formie standardowej. Trwają znacznie krócej i są nieskomplikowane, ponieważ większość czynności wykonuje za nas program PIT. Można więc powiedzieć, że nasze zeznanie podatkowe rozlicza się właściwie samo, bez naszego większego udziału. Program PIT generuje proste pytania i polecenia, takie jak przykładowo wprowadzenie aktualnego adresu zamieszkania i wybranie z listy urzędu skarbowego, w którym się rozliczamy. Jak widać, nie są to rzeczy skomplikowane, dlatego nie będziemy mieć problemu z ich wprowadzeniem. Korzystając z programu PIT, nie musimy również martwić się żadnymi obliczeniami – kalkulator z pewnością nie będzie nam potrzebny. Program do PIT samodzielnie wykona za nas wszystkie obliczenia matematyczne, nawet te o większym stopniu trudności. Na koniec dokładnie sprawdzi całą deklarację podatkową i dopiero później prześle ją do urzędu skarbowego.

money-256312_640

Rozliczenia PIT są również w stu procentach bezpieczne. Każdy rekomendowany, profesjonalny program do PIT jest zabezpieczony najlepszymi certyfikatami. Mamy pewność, że nasze dane osobowe i podatkowe będą całkowicie bezpieczne. Ponadto posiadamy gwarancję, że nasze zeznanie podatkowe bez przeszkód trafi do urzędu skarbowego, ponieważ po jego wysłaniu, program wygeneruje UPO, czyli urzędowe poświadczenie odbioru. Dokument jest wystarczającym potwierdzeniem, że nasz PIT bezpiecznie trafił tam, gdzie powinien. Jak widzisz, nie musisz w żadnym stopniu obawiać się rozliczeń internetowych.