PIT przez Internet

Rozliczenie PIT przez internet jest coraz popularniejszą formą rozliczenia podatkowego. Szacuje się, że internetowych rozliczeń PIT 2016 będzie znacznie więcej niż za rok 2015. Obecnie znajdziemy wiele darmowych programów, które pozwolą nam rozliczyć pit przez Internet, jednym z nich jest program Pitax. Umożliwia on szybkie i sprawne rozliczenie PIT-u online, dzięki czemu zaoszczędzimy czas i unikniemy nerwów i problemów związanych z wypełnianiem PIT-u. Standardowe rozliczanie pit online dla wielu osób jest trudne, podczas wypełniania formularzu nierzadko zdarzy nam się popełnić jakiś błąd, ponadto forma ta jest również bardzo czasochłonna. Pitax umożliwia nam darmowe rozliczenie się z PIT-u bez wychodzenia z domu. Program pomoże nam również wybrać odpowiedni formularz i przysługujące nam ulgi. Przez Internet możemy także złożyć korektę zeznania podatkowego.

Co jest potrzebne do rozliczenia PIT-u internetowo?

Aby rozliczyć PIT przez Internet musimy posiadać: PIT-11 od pracodawcy lub własne formularze poświadczające uzyskany dochód, kwotę przychodu za miniony rok, UPO (otrzymane po wysłaniu PIT przez Internet) oraz program do rozliczania PIT lub konto w systemie umożliwiającym rozliczenie online. Chcąc rozliczyć się za pomocą programu Pitax, wystarczy skorzystać z platformy pitax.pl. Dzięki niej możemy rozliczyć się online lub wydrukować swoje zeznanie podatkowe i zanieść je do Urzędu Skarbowego. Zdecydowanie polecamy jednak tą pierwszą opcję. Dzięki temu zaoszczędzimy czas, który w normalnej sytuacji musielibyśmy spędzić na oczekiwaniu w długich kolejkach. Program Pitax jest zupełnie bezpieczny i wiarygodny, przeszedł wiele testów, które zagwarantowały jego rzetelność i funkcjonalność. Chcąc rozliczyć PIT przez Internet bez obaw możemy z niego skorzystać.

Jak rozliczyć PIT przez Internet?

Kiedy mamy już niezbędne dokumenty czy oświadczenia, potrzebne do złożenia deklaracji podatkowej, musimy zastanowić się nad tym jak rozliczyć pit przez Internet. To bardzo proste. Wystarczy tylko wejść na stronę internetową pitax.pl i wybrać „Wypełnij PIT online”,  Rozpocznij PIT 2016 online” bądź „Rozlicz PIT przez Internet”. Wówczas nastąpi przekierowanie do odpowiedniej strony, a tam krok po kroku wypełnimy odpowiednią deklarację. Program Pitax został tak skonstruowany, by każda osoba zdołała bez problemu wypełnić zeznanie podatkowe. Nie musisz martwić się o ewentualne błędy – rozliczenie pit elektronicznie podkreśli je, dzięki czemu będziesz mógł je poprawić. Wypełnienie PIT-u przez Internet bez wątpienia okaże się bardzo proste, nieskomplikowane, a także przyjemne. Warto jeszcze pamiętać, że po złożeniu PIT przez Internet należy pobrać Urzędowe Poświadczenie Odbioru, które będzie dowodem złożenia zeznania podatkowego. Ponadto Urzędowe Poświadczenie Odbioru gwarantuje integralność złożonych dokumentów.

Aby rozliczyć PIT przez Internet musimy także: posiadać dostęp do Internetu oraz posiadać dane, które potwierdzą autentyczność złożonego zeznania podatkowego. Są to: PESEL, NIP (w przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą), dane osobowe (imię, nazwisko), datę urodzenia, a także kwotę przychodu wykazaną w zeznaniu podatkowym za rok 2016.

Jakie PIT-y można rozliczyć przez Internet?

Zapewne zastanawiasz się nad tym, jakie PIT-y oferuje rozliczanie pitu przez internet. W formie elektronicznej możemy wysłać PIT-28, PIT-19A, PIT-36, PIT-36L, PIT-39, PIT-38 oraz PIT16A. Rozliczenie pit online to forma, z której może skorzystać każdy. Swoje dochody można rozliczyć osobno, a także wspólnie z małżonkiem.

Korzystanie z ulg podczas rozliczenia przez Internet

Rozliczając się z PIT-u możemy skorzystać z różnego rodzaju ulg, takich jak ulga na Internet, ulga z tytułu darowizn czy Ulga Prorodzinna. Wiele osób martwi się tym, że rozliczania pit przez internet nie pozwoli na skorzystanie z ulg. Czy rzeczywiście tak jest? Oczywiście, że nie! Niezależnie od tego jaką formę rozliczenia wybierzemy, zawsze możemy skorzystać z przysługujących nam ulg. Możemy więc bezpiecznie i spokojnie rozliczyć się przez Internet. Co więcej, korzystając z programu Pitax mamy pewność, że program pomoże nam w doborze odpowiedniej ulgi – nawet jeśli sami nie wiemy jaka ulga nam przysługuje (i czy w ogóle możemy z jakiejś ulgi skorzystać).