Różne typy rozliczeń

Różne typy rozliczeń

Przez Internet możemy rozliczyć dziś różne rodzaje formularzy podatkowych. Najczęściej wybieranym przez podatników formularzem jest PIT-37, który także bez problemu rozliczymy online. W jakich sytuacjach wybieramy PIT-37? Między innymi wtedy, gdy otrzymujemy przychody z zasiłków pieniężnych z ubezpieczenia społecznego, z rent i emerytur, z zasiłków przedemerytalnych, z działalności wykonywanych osobiście, z praw autorskich czy ze stosunku pracy. Jeśli chcemy rozliczyć PIT-37 przez Internet, wystarczy, że skorzystamy z programu PITax – najlepszego, najbardziej polecanego programu do rozliczania pit 2019. Z programem PITax rozliczymy nie tylko PIT-37, ale także inne rodzaje deklaracji, takie jak PIT-36 czy PIT-28.

PIT-36 rozliczają podatnicy, którzy otrzymują dochody z własnej działalności gospodarczej, najmu oraz dzierżawy, z działów specjalnych produkcji rolnej czy też z pracy zagranicznej. Rozliczenie tego formularza może być dla nas kłopotliwe, dlatego warto skorzystać z pomocy, którą oferuje program PITax. Za jego pośrednictwem rozliczymy PIT-36 błyskawicznie i bezproblemowo, program krok po kroku przeprowadzi nas przez cały proces rozliczenia. Jednocześnie podpowie nam co zrobić, by uzyskać większy zwrot podatku oraz jak przygotować się na ewentualną kontrolę skarbową.

PIT-28 przeznaczony jest dla podatników, którzy rozliczają dochody z działalności gospodarczej opodatkowanej ryczałtem. Prócz tego na PIT-28 dokonujemy również rozliczenia przychodów z najmu prywatnego. Z programem PITax rozliczenie pit online 2020 zajmie nam dosłownie kilka minut.

Jak widać, z programu może korzystać każdy, niezależnie od rozliczanej deklaracji podatkowej. Nie trudź się standardowym rozliczaniem PIT, które jest trudne i czasochłonne, skorzystaj z programu PITax i przekonaj się, że każdą deklarację podatkową możesz rozliczyć bez żadnych problemów. Program możesz znaleźć na stronie podatnika pitax.pl lub zamówić go przez Internet na płycie CD.