Termin składania deklaracji

Termin składania deklaracji

Terminy składania deklaracji podatkowych zostały szczegółowo wskazane w przepisach prawa podatkowego. Jeżeli nie czują się Państwo pewnie w materii dotyczącej podatków oraz rozliczania się przy pomocy formularza deklaracji PIT, nasz serwis dostarczy wszystkich najbardziej istotnych informacji, a przygotowany przez naszych specjalistów program, pomoże Państwu wypełnić PIT przez internet 2020.
Program do wypełniania PIT 2020 został opracowany w celu zapewnienia Państwu dostępu do elektronicznych i tzw. aktywnych formularzy różnego rodzaju deklaracji podatkowych oraz umożliwienia wypełnienia i złożenia ich online. Wypełnianie deklaracji nie jest trudne i zajmie podatnikowi nie więcej niż parę minut. Rozpocząć należy od wyboru rodzaju deklaracji. Możliwości jest wiele – PIT 36, PIT 37 i inne. Oprócz tego mogą Państwo zdecydować, czy rozliczenie będzie samodzielne, czy też chcą się Państwo rozliczyć razem ze swoim małżonkiem.

Do formularza deklaracji – zgodnie ze wskazanymi w nim polami – należy wprowadzić swoje dane identyfikacyjne czyli m.in. imię i nazwisko oraz adres zamieszkania. Następnie należy wskazać wszystkie źródła osiągniętego w minionym roku przychodu i co najważniejsze – podać jego dokładną wysokość, ponieważ to ona stanowi podstawę do określenia wysokości zobowiązania podatkowego. Wypełniając deklarację nie można również zapomnieć o możliwości skorzystania z wszystkich przysługujących Państwu ulg oraz odliczeń od podatku, które znacznie mogą obniżyć wysokość zobowiązania podatkowego.