Ulga na Internet

Ulga na Internet

Ulga na Internet to jedna z wielu licznych ulg podatkowych, którą możemy odliczyć podczas corocznego rozliczania pit online. W ramach tej ulgi, rocznie możemy odliczyć maksymalnie 760 złotych za Internet. Ulga przysługuje osobom, które prywatnie korzystają z Sieci, nie dotyczy firm czy przedsiębiorców, u których Internet wlicza się do kosztów podatkowych. Z ulgi na Internet mogą skorzystać osoby, które dwa lata pod rząd korzystają z owego odliczenia. Na przykład, jeśli odliczyliśmy ulgę na Internet w roku 2019, możemy zrobić to ponownie w roku 2020. W kolejnych latach ulga nie będzie nam już przysługiwała.

760zł to górna granica ulgi na Internet, nawet jeśli poniesione wydatki były większe, nie możemy ich odliczyć w całości. Jeżeli poniesione koszty były mniejsze, wówczas wykazujemy ich faktyczną kwotę. Tak więc, jeśli w danym roku podatkowym wydatki na dostęp do Internetu wyniosły 1500 złotych, możemy odliczyć maksymalnie 760zł, jeśli były to koszty wysokości 360zł – odliczamy dokładnie tą kwotę.

Podstawą do skorzystania z ulgi na Internet, są oczywiście rachunki i faktury, które potwierdzają, że owe wydatki rzeczywiście miały miejsce. Bardzo ważne jest więc posiadanie dokumentów, wystawionych na dane podatnika, które wykazują zapłatę za dostęp do Sieci. Z ulgi na Internet mogą skorzystać także współmałżonkowie, warto posiadać faktury czy rachunki wystawione na dane obojga małżonków. Limit 760zł jest wówczas przyznawany zarówno mężowi, jak i żonie, dlatego każde ze współmałżonków ma możliwość odliczenia tej kwoty od podatku.

macbook-871660_640

Jeżeli chcesz sprawnie i prawidłowo odliczyć ulgę na Internet, rozlicz pit 2020 online, a program PIT na pewno Ci w tym pomoże. Rozliczanie PIT przez Internet jest znacznie prostsze, a do tego szybsze, ponadto mamy pewność, że każdą deklarację PIT rozliczmy prawidłowo. Bez trudu odliczymy także ulgę na Internet wraz z pozostałymi przysługującymi nam ulgami podatkowymi. Polecany, profesjonalny i bezpieczny program PIT bez problemu znajdziesz na internetowych serwisach podatniczych.