Uwaga na błędy w rozliczeniu

Uwaga na błędy w rozliczeniu

Podczas rozliczania PIT-37, podatnicy często popełniają wiele błędów. Wśród najpopularniejszych znajduje się korzystanie z nieaktualnych formularzy podatkowych oraz wpisanie niewłaściwego adresu zamieszkania. Każdego roku zmieniają się formularze PIT, wiele osób nie wie, jaki formularz jest aktualny w danym roku.

Jeśli chodzi o adres w zeznaniu podatkowym, podatnicy często wprowadzają adres zameldowania, a nie aktualny adres zamieszkania. Innym często popełnianym błędem jest również nieprawidłowe rozliczania formularza podatkowego ze współmałżonkiem, a także pomyłki w zaokrąglaniu kwot. Błędy te mogą spowodować konieczność złożenia korekty, co dla wielu osób jest dodatkowym stresem. Rozliczanie PIT z pewnością nikomu nie kojarzy się z czymś przyjemnym, nic dziwnego, że każdy z nas chciałby uporać się z tym jak najszybciej. Najlepszym sposobem na szybkie, łatwe oraz prawidłowe rozliczenie PIT będzie więc skorzystanie z rozliczeń internetowych.

Rozliczenia internetowe są popularne wśród większości podatników, którzy wiedzą, że rozliczenie pit online 2019 jest związane z licznymi zaletami i korzyściami. Takie rozliczenia nie tylko są szybsze i znacznie łatwiejsze, ale także niwelują ryzyko popełnienia błędu. Rozliczając się przez Internet, prędzej dostaniemy także zwrot podatku. Aby rozliczyć swój PIT internetowo, nie trzeba wiele – wystarczy posiadać odpowiedni program PIT oraz komputer z dostępem do Internetu. Polecanym programem PIT jest program PITax, który jest najbardziej funkcjonalnym programem na rynku. Pomoże nam on szybko uporać się z każdy rozliczeniem podatkowym. Krok po kroku wskaże, jak prawidłowo wypełnić pit 2019 online oraz jak nie popełnić błędów, pomoże nam w doborze dobrego, aktualnego formularza PIT oraz wykona za nas obliczenia matematyczne. Za pomocą programu PIT możemy bezpośrednio wysłać do urzędu skarbowego, bez wychodzenia z domu. Jako potwierdzenie dostaniemy UPO, czyli Urzędowe Poświadczenie Odbioru. Zachęcamy do skorzystania z programu PITax oferowanego przez platformę pitax.pl.