Załączniki

Na rozliczenie PIT 2014 składa się główne zeznanie roczne (PIT-36, PIT-37, PIT-28, PIT-36L, PIT-38 oraz PIT-39) oraz załączniki (PIT-O, PIT-D, PIT-Z, PIT-ZG, PIT-2K, PIT-B, PIT-M).
Główne zeznanie roczne to informacje o naszych ubiegłorocznych dochodach 0 ich źródłach, ich o wysokości,  a także o wysokości pobranych i odprowadzonych prze pracodawcę składek na ubezpieczenia społeczne oraz zagraniczne. W zależności od rodzajów dochodów wybieramy inny PIT roczny, np. dla dochodów z zagranicy będzie to PIT-36, a dla dochodów z giełdy – PIT-38.

Aby nasz podatek do zapłaty był najmniejszy jak tylko się da możemy odliczyć wszystkie przysługujęce nam ulgi podatkowe oraz odliczenia. Do wskazania ulg i odliczeń służą niektóre załączniki, np. PIT-O, w którym wykazujemy większość ulg, PIT-D -służy do odliczenia wydatków mieszkaniowych, PIT-2K – w nim wykazujemy ulgę odsetkową, PIT-Z – to załącznik,  w którym osoby prowadzące działalność gospodarczą informują o zwolnieniu z płacenia zaliczek w pierwszych latach prowadzenia działalności, czyli tzw. kredycie podatkowym.
PIT-B, to załącznik dla osób prowadzących działalność gospodarczą, w PIT-M wykazujemy dochody małoletnich dzieci, a w PIT-ZG – dochody z zagranicy.

Rozliczenie PIT 2014 online możesz wysłać za pomocą za pomocą program do rozliczania PIT 2019.