Zalety programu do deklaracji PIT

Program do rozliczania pit 2019

Korzystając z programu PITax, mamy trzy opcje rozliczenie – Rozliczenie Standard, Rozliczenie Plus oraz Rozliczenie Premium. Każdy opcja pozwoli nam szybko, sprawnie oraz bez żadnych problemów rozliczyć swój PIT. Zanim jednak zdecydujemy się na skorzystanie z konkretnej formy rozliczenia z PITaxem, dowiedzmy się, czym cechują się poszczególne opcje rozliczeń.

Rozliczenie Standard pozwoli Ci rozliczyć swój PIT za darmo, bez żadnych ukrytych opłat. Również wszystkie funkcje Rozliczenia Standard są całkowicie darmowe. Jeśli rozliczasz się na formularz PIT-37 to właśnie ten program pit 2019 będzie dla Ciebie odpowiedni. Kreator w Rozliczeniu Standard pomoże Ci nie tylko rozliczyć PIT, ale także wskaże, jakie ulgi podatkowe możesz odliczyć, a także wykona za Ciebie wszystkie obliczenia matematyczne. Dzięki temu rozliczenie PIT okaże się banalnie proste, co więcej zajmie Ci zaledwie kilka minut.

Rozliczenie Plus kierowane jest do osób, które chcą rozliczyć przychody z: działalności gospodarczej, giełdy, papierów wartościowych, akcji czy udziałów w spółkach. Jeśli więc musisz rozliczyć PIT-38, wybierz Rozliczenie Plus. Program jest dostępny odpłatnie, jednak opłata jest naprawdę niewysoka, zaledwie 19 złotych miesięcznie. Prócz praktycznego i szybkiego rozliczenia podatku, Rozliczenie Plus przygotuje Cię również do ewentualnej kontroli skarbowej, a także podpowie, jak zapłacić niższy podatek – w tym oraz w nadchodzącym roku.

Rozliczenie Premium to ostania forma rozliczenia, którą oferuje program do rozliczania pit 2019 PITax. Rozliczenie Premium, oprócz funkcji dostępnych w poprzednich wersjach programu, pozwoli Ci rozliczyć dochody zagraniczne, także w języku angielskim. Korzystając z Rozliczenia Premium masz pewność, że wszystkie obliczenia podatkowe zostaną wykonane prawidłowo, gdyż nad całym procesem rozliczenie czuwa profesjonalny ekspert. Rozliczając się z Rozliczeniem Premium, otrzymasz także UPO – Urzędowe Poświadczenie Odbioru wraz z kopią Twojego rozliczenia podatkowego. Wszystko to możesz mieć za niewielką opłatą, zaledwie 39 złotych miesięcznie.

 

Narzędzie, które ułatwi oraz przyspieszy rozliczenie PIT

Obecnie mamy dwie możliwości rozliczenia podatku. Pierwszą z nich jest standardowe rozliczenie PIT, które polega na wypełnieniu papierowej deklaracji podatkowej. Drugą z nich jest rozliczenie internetowe, które pozwala wypełnić i wysłać PIT przez Internet. Która z nich jest lepsza? Zdecydowanie trzeba stwierdzić, że ta druga. Mimo tego, że wiele osób nadal korzysta ze standardowej formy rozliczenia podatku, to nie ulega wątpliwości, że rozliczenie PIT przez Internet jest o wiele bardziej korzystne. Dlaczego?

Po pierwsze oszczędza nasz czas. Rozliczenie PIT trwa naprawdę krótko, dodatkowo PIT wysyłamy przez Internet, dzięki czemu nie musimy osobiście fatygować się do urzędu skarbowego.

Po drugie możemy liczyć na szybszy zwrot podatku, ponieważ PIT wysłany przez Internet nie musi być wprowadzany do komputera, jest on bowiem elektroniczną formą rozliczenia. Takie PIT-y są rozliczane szybciej, dzięki czemu podatnicy mogą prędzej otrzymać swój zwrot podatku.
Po trzecie rozliczenie PIT przez Internet jest bardzo proste, o wiele prostsze od rozliczeń standardowych. Jeżeli tylko posiadamy odpowiedni program pit, taki jak PITax możemy w banalnie prosty sposób uporać się z rozliczeniem podatku. Program PITax posiada wiele praktycznych i funkcjonalnych narzędzi, które ułatwiają oraz przyspieszają rozliczenie PIT. Na przykład z PITaxem nie musisz samodzielnie wykonywać obliczeń matematycznych, gdyż program zrobi to za Ciebie.

Po czwarte, wykorzystując program do rozliczenia pit 2019 PITax, dowiesz się, jak zapłacić niższy podatek i co zrobić, by otrzymać jak najwyższy zwrot. Ponadto PITax podpowie Ci, jakie ulgi podatkowe możesz odliczyć od zeznania, co również jest ogromną zaletą rozliczeń internetowych.

Warto zdecydować się na rozliczanie PIT przez Internet, ponieważ o najprostszy i najszybszy sposób na rozliczenie PIT. Jeśli więc masz dość czasochłonnego i trudnego rozliczania deklaracji podatkowych, skorzystaj z programu PITax, który pomoże Ci rozliczyć PIT online.

 

Elektroniczne rozliczenie

Mając do wyboru rozliczenie PIT na deklaracji papierowej i rozliczenie PIT online, większość podatników decyduje się na rozliczenie pit przez Internet. Dlaczego rozliczenia elektroniczne są dziś tak popularne? Jakie najważniejsze różnice można dostrzec między rozliczeniem standardowym a rozliczeniem PIT online?

Najważniejszą różnicą, między rozliczeniem papierowym a elektronicznym, jest łatwość rozliczenia. Na deklaracjach papierowych często pojawia się wiele różnorodnych błędów i pomyłek, których nie ma kto sprawdzić. Podatnicy nie wiedzą, co wpisać w rubrykach podatkowych, jakie załączniki dołączyć do zeznania podatkowego czy jak przekazać 1% podatku. Wśród często popełnianych błędów pojawia się brak podpisu podatnika, nieprawidłowy adres zamieszkania czy też błędnie zaokrąglone kwoty. Rozliczanie pit za 2019 online jest znacznie prostsze, ponieważ program samodzielnie wykonuje większość czynności. Krok po kroku pomaga nam wypełnić całą deklarację podatkową, dlatego nie musimy obawiać się, iż nie poradzimy sobie z rozliczeniem PIT. Ryzyko popełnienia błędu także jest minimalne, ponieważ program samodzielnie sprawdzi nasz PIT.

Kolejną różnicą jest oszczędność czasu. Z programem PIT błyskawicznie uporamy się z każdym zeznaniem podatkowym. Korzystając z programu, PIT wyślemy przez Internet, tak więc nie będziemy musieli marnować czasu w urzędzie skarbowym.

Kolejna różnica, to czas oczekiwania na zwrot podatku. Jeżeli rozliczamy się na deklaracji papierowej, na zwrot możemy czekać nawet do 3 miesięcy. Rozliczenia elektroniczne są rozliczane znacznie szybciej, dlatego zwrot podatku także dostaniemy w krótszym czasie.

Rozliczenie PIT przez Internet jest także znacznie przyjemniejsze niż rozliczanie deklaracji papierowej. Dzięki funkcjonalnemu i praktycznemu programowi PIT, właściwie niczym nie musimy się przejmować. Program wszystko wykona za nas, a my będziemy cieszyć się prostym i szybkim rozliczaniem podatku. Warto także dodać, że w Internecie znajdziemy wiele rekomendowanych i całkowicie darmowych programów do rozliczania PIT przez Internet. Za rozliczenia online, nie zapłacimy więc ani grosza.

 

Wybierając program do rozliczania pit, zwróć uwagę na zabezpieczenia

Szukasz dobrego programu do rozliczania PIT przez Internet, ale nie wiesz, czym kierować się podczas wyboru? Zastanawiasz się, czy rozliczanie PIT online jest bezpieczne? I czy naprawdę warto rozliczyć się online? Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na te pytania.

O rozliczeniach internetowych mówi się dziś bardzo dużo, podatnicy chętnie wybierają właśnie tą formę rozliczeniową. Przez Internet możemy bowiem rozliczać się od kilku lat. O zaletach rozliczania PIT online mówi się naprawdę wiele, przede wszystkim jest to bardzo prosty i szybki sposób na rozliczenie podatku. Mając dobry, sprawdzony program pit 2019, podatek rozliczmy zaledwie w kilka minut. Co więcej, przez Internet możemy bez problemu rozliczać każdy rodzaj deklaracji podatkowej. Wiele osób rozlicza się na PIT-37, jednak sporo podatników wypełnia także PIT-36, PIT-36L czy PIT-28. Niezależnie od tego, czy otrzymujesz dochody z działalności wykonywanej osobiście, renty czy emerytury, zza granicy czy też ze świadczeń emerytalnych – możesz bez problemu rozliczyć się przez Internet.

Wybierając program do rozliczania pit, koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę na jego zabezpieczenia. Program powinien być dokładnie zabezpieczony najlepszej jakości certyfikatami. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że swój PIT rozliczymy bezpiecznie. Warto również sprawdzić, czy program PIT generuje UPO, czyli Urzędowe Poświadczenie Odbioru. Jest to dokument, który potwierdza, że nasz PIT bezpiecznie dotarł do urzędu skarbowego. Dobry i sprawdzony program PIT znajdziesz na portalach podatniczych. Nie warto wybierać pierwszych lepszych programów PIT, przy wyborze powinniśmy kierować się zdrowym rozsądkiem i rozwagą. Zawsze korzystajmy z bezpiecznych, sprawdzonych i rekomendowanych programów PIT, które posiadają przejrzystą i zrozumiałą instrukcję obsługi.

Program do rozliczania PIT online możemy pobrać na swój komputer i sprawnie zainstalować – nie zajmie nam to więcej, niż kilka minut. Możemy również zamówić go na płycie CD lub skorzystać z programu w przeglądarce internetowej.

 

Bezpieczeństwo rozliczeń online

Internetowe rozliczenia z roku na rok zyskują coraz większą popularność, jednak w dalszym ciągu sporo podatników ma pewne obawy, co do rozliczania PIT online. Często nurtują nas takie pytania, jak: Czy rozliczanie PIT przez Internet jest bezpieczne? Czy na pewno poradzę sobie z obsługą programu PIT? Jakie rodzaje deklaracji podatkowych mogę rozliczyć przez Internet? Czy rozliczając się online, mogę odliczyć przysługujące mi ulgi podatkowe? Z pewnością warto poznać rzetelne i wiarygodne odpowiedzi na powyższe pytania. Przedstawimy je, w niniejszym artykule.

Czy rozliczenie pit 2019 przez Internet jest bezpieczne? Oczywiście, że tak! Jeżeli korzystamy z profesjonalnego, rekomendowanego i sprawdzonego programu do PIT, nie musimy obawiać się rozliczeń internetowych. Takie programy są zabezpieczone certyfikatami najwyższe jakości, tak więc zarówno nasze dane podatkowe, jak i osobowe, będą całkowicie bezpieczne.

Czy poradzę sobie z obsługą programu PIT? Programy PIT są wręcz banalnie proste w obsłudze, dlatego każdy – nawet osoby starsze czy niekorzystające zbyt często z komputerów, bez trudności rozliczą się przez Internet. Instrukcja obsługi programu jest łatwa i zrozumiała, ponadto większość czynności wykonuje za nas sam program, dlatego nasza rola w rozliczeniach online jest naprawdę niewielka.

Jakie rodzaje deklaracji PIT mogę rozliczyć przez Internet? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – wszystkie. Bez względu na to, czy swoje dochody wykazujesz na zeznaniu PIT-37, PIT-36, PIT-36L czy PIT-39 lub PIT-28 – możesz skorzystać z opcji rozliczeń internetowych.

Czy rozliczając się online, mogę odliczyć ulgi podatkowe? Wybierając pit rozliczenie online, nie będziesz mieć z tym najmniejszego problemu. Co więcej program PIT samodzielnie podpowie Ci, które ulgi podatkowe możesz odliczyć od podatku, jak to zrobić, a także jakie załączniki dołączyć do zeznania podatkowego. Dzięki odliczeniu ulg podatkowych, zapłacisz mniejszy podatek, co z pewnością wyjdzie Ci na dużą korzyść.