Znalezienie programu PIT nie sprawi nam wielu problemów

Znalezienie programu PIT nie sprawi nam wielu problemów

Przez Internet możemy rozliczyć różne rodzaje deklaracji podatkowych. Podatnicy najczęściej rozliczają się na PIT-37, na którym wykazujemy przychody opodatkowane na zasadach ogólnych, czyli dochody z umowy o pracę, dzieło, zlecenia, rentę socjalną, emeryturę, przychody z praw autorskich czy innych praw majątkowych. Jednak wiele osób rozlicza się także na innych zeznaniach podatkowych, takich jak PIT-36, PIT-36L, PIT-38 czy PIT-39.

Na PIT-36 wykazuje się przychody z działalności gospodarczej, najmu, dzierżawy oraz działów produkcji rolnej. Na PIT-36L rozliczamy przychody, które są opodatkowane podatkiem liniowym, zaś na PIT-38 przychody kapitałowe, czyli zbycie papierów wartościowych (odpłatne). Podatnicy, którzy wybierają PIT-39 rozliczają na nim przychody z praw majątkowych związanymi z nieruchomościami oraz dochody z odpłatnego zbycia nieruchomości.

Dzięki rozliczeniom internetowym, zdołamy sprawnie, szybko i bezproblemowo rozliczyć każdy rodzaj deklaracji podatkowej. Programy PIT są skonstruowane bardzo inteligentnie, można powiedzieć, że właściwie same rozliczają pit za 2019 online. Naszym zadaniem jest trzymanie się instrukcji programu i odpowiadanie na proste, krótkie pytania. Jest to bardzo łatwe, dlatego nawet osoby, które jeszcze nie rozliczały się przez Internet, na pewno sobie z tym poradzą.

Warto wspomnieć, że znalezienie programu PIT także nie sprawi nam wielu problemów. Programy PIT są łatwo dostępne i jest ich naprawdę wiele, bez kłopotów znajdziemy program, który spełni nasze oczekiwania. Mając dobry, sprawdzony i profesjonalny program PIT, sprawnie wykonamy każde rozliczenie pit, a deklarację prześlemy prosto do urzędu. Aby mieć pewność, że nasz PIT dotarł tam bez żadnych przeszkód, program wygeneruje UPO, czyli Urzędowe Poświadczenie Odbioru.

Warto na własnym przykładzie przekonać się, jakie liczne zalety i korzyści wiążą się z rozliczeniem PIT przez Internet. Jeżeli do tej pory nie złożyłeś swojej deklaracji podatkowej, to wykorzystaj program do rozliczania PIT i złóż ją drogą internetową.